Aktuality

11.1.:

Vážení rodiče,
vzhledem k množícím se dotazům upřesňuji informace k testování IQ realizované MENSOU ČR. Testováni budou všichni žáci prvních až osmých ročníků anonymně. Pokud máte zájem znát výsledky svého dítěte, vyplníte papírovou přihlášku, vyplníte elektronickou přihlášku a zcela zdarma obdržíte výsledky svého dítěte.
V případě, že máte zájem o otestování svých dětí, žáků deváté třídy, může testování proběhnout, zde za poplatek 150,- Kč. Stejně tak mohou být otestováni i další zájemci (nemusí být žáky naší školy). Lze otestovat i dospělé osoby a to za poplatek 300,- Kč. Pokud máte o tuto novou nabídku zájem, ozvěte se prosím na telefon 720 052 435 nebo mi napište.
Marcela Mrázková


Elektronická přihláška pro žáky prvních až osmých ročníků je zde (vyplňujete pouze tehdy, když chcete znát výsledky):    ZDE   


9.1.:

Doporučená literatura: 

Dost dobří rodiče aneb Drobné chyby ve výchově dovoleny

Lacinová, Lenka; Škrdlíková, Petra

Portál, 2008

V knize najdete praktické rady psycholožky a vedoucí rodičovské podpůrné skupiny, jejichž cílem je odpovědět na otázku: Co se sebou jako rodič mohu udělat, abych lépe vychovával své dítě? Autorky vycházejí ze zkušeností dospělých, kteří vyhledali odbornou pomoc kvůli potížím s výchovou dětí, a přinášejí poznatky z psychologických výzkumů; tyto informace pomohou rodičům lépe pochopit problémy s chováním dítěte nebo s vlastním prožíváním a reakcemi a usnadní jim přijmout tyto skutečnosti jako přirozenou součást určité etapy životního cyklu. Kniha povzbudí maminky a tatínky při zvládání obtížných situací provázejících výchovu a ukáže, že cesta ke kvalitní přípravě potomků na život vede přes práci na sobě samém.